piątek, 2 sierpnia 2013

Wygoda cz.1 - ul. Podhalańska

Miejscowość: Warszawa

Dzielnica: Rembertów

Obszar MSI: Kawęczyn-Wygoda

Miejsce: Wygoda, ul. Podhalańska

Obszar MSI Kawęczyn- Wygoda składa się, jak sama nazwa wskzauje, z Kawęczyna (na północ od torów) i Wygody (na południe). Sama zaś wygoda, zgodnie z przestudiowanymi przeze mnie mapami, składa się z Nowej Wygody, oznaczonej też na niektórych mapach jako Kawęczyn-Wieś, właściwej Wygody (zaznaczonej na mapie poniżej) i Starej Wygody, która to miała by znajdować się oklicach ul. Marsa i nawet sięgać za nią, aż do Gocławka, tym samym wykraczając po za granice obszaru MSI, a nawet po za granice dzielnicy.


Oczywiście granice, jak to zwykle bywa, są umowne, do tego dziś zapomniane, tak jak więcej jestem otwarty na poprawki i sugestie w tym temacie.

Tak czy siak zapraszam na ulicę Podhalańską i w jej ooklice. Dom Kultury Wygoda przy. Koniecpolskiej (ale tuż przy skrzyżowaniu z Podhalańską) mieści się wbudnklu ponoć przedwojennym, który to przez lata nosił miano świetlicy i odbywały się w nim potańcowy, a przy okazji i mordobicia. Obecnie zaś można w nim podziwiać malunki dzieciacków z oklicy, są jakieś eventy w stylu „lato w mieście” i spotkania w sprawie uzgodnień tras przyłączy kanalizacyjnych. Bo Wygoda jest właśnie kanalizowana. 

Niektóre prace są już wykonywane, lub nawet wykonane (grawitacyjne kolektory w niektórych ulicach poprzecznych do Chełmrzyńskiej), inne są na etapach projektowych (np. odejścia do posesji). Gdzieś w okolicy zbiegu ulic Chłopickiego i Szerokiej zlokalizowana będzie pompownia. 

Jako że słuzbowo jestem zaangażowany w przyłącza, bywam tam parę razy w tygodniu i postaram się co jakiś czas wrzucać trochę fotek z kolejnych ulic.

Na razie z telefonu, niezbyt dobrego, więc sory za jakość.

Spalona fura, (Seat?)

... też przy Podhalańskiej, ale po drugiej stronie Chełmrzyńskiej


Igłofiltry do odwadniania wykopu.

2 komentarze:

  1. Jak z telefonu, to bardziej artistyczne, a to się chwali.
    Gdy Wygodę skanalizują, będą tam wygódki pełną, pardon le mot, gębą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny muralik, spalona fura - O_O Zdjęcia komórą całkiem, całkiem.

    OdpowiedzUsuń