wtorek, 17 grudnia 2013

Górka (Trzech) Wisielców i ul. Brodnicka

Do połowy ocieplony drewniak w Miedzeszynie - Letnisku (?) przy Brodnickiej


Miejscowość: Warszawa

Dzielnica: Wawer

Obszar MSI: Miedzeszyn

Miejsce: Karolew, Miedzeszyn-Letnisko (Miedzeszyn II)

Karolew to ponoć

"Część Miedzyszyna. Obszar za Tawułkową w stronę Wisły. Występuje tam bardzo mało drzew, jedynie na pograniczu przy Tawułkowej rośnie bór sosnowy, a w niektórych miejscach na polach stoją samotne drzewa: dęby, jesiony, brzozy, topole. Kiedyś Karolew był obszarem rolniczym, ale teraz uprawia się tam coraz mniej ziemi. Obecnie należy do obszaru MSI Nadwiśle."

No ale tu się pojawia problem, bo to jest obszar MSI Miedzeszyn. Wiele map by potwierdzało taką lokację Karolewa. I tak też go oznaczyłem.

Znajduje się tam sztuczne wzniesienie zwane Górką Wisielców, ablo Górką Trzech Wisielców.

Ktos kiedyś na jakimś forum napisał:

"Generalnie i prawidłowo winno się mówić Góra Trzech Wisielców. Wg nie potwierdzonych info vel miejscowych legend powiesił się / powieszono ich - ojciec i dwóch synów."

 Tak naprawdę to brzmi to ciekawiej, niż wygląda. Zwyczajne wzniesienie, które, pomijając nazwę i legendę, właściwie niczym się nie wyróżnia. Trochę sosen, które faktycznie nadają się chyba do wieszania. Idąc od Tawułkowej w kierunku Wisły można dojść zaśmieconą leśną ścieżką na pola. Na samej górce ewidentnie ludzie urządzają sobie zakrapiane ogniska - widać ślady. Można pod samą górkę podjechać furą (od Tawułkowej).Faktycznie, jest się na czym wieszać:zabudowa obok:


I spacer ulicą Brodnicką (ponoć w rejonie co się zowie Miedzeszyn-Letnisko albo Miedzeszyn II)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz